Kombinētās izpētes metodes

Lai veiktu rūpīgu un kvalitatīvu izpēti, reizēm labāko rezultātu iespējams panākt ar dažādu metožu kombināciju.

Piedāvājam 3 dažādas izpētes metožu kombinācijas:

1. Kvantitatīva + kvalitatīva izpētes metode

Tipiskākais izpētes metožu kombināciju veids. Izvēloties šādu metožu kombināciju tiek panākti visprecīzākie pētījuma rezultāti. Kvantitatīvās metodes sniedz priekšstatu par parādības biežumu un vispārējām tendencēm, kamēr kvalitatīvā metode sniegs atbildes uz jautājumiem kāpēc novērotā tendence ir tāda, kāda tā ir.

Piemērs – tiek veikta kvantitatīva aptauja par to, kādi ir respondentu paradumi attiecībā uz Latvijā ražotu preču piegādi. No aptaujas dalībniekiem tiek atlasīti fokusgrupas dalībnieku un tālāk ar kvalitatīvu izpēti tiek noskaidroti parametri, pēc kādiem respondenti izvēlas attiecīgās preces un kādas, viņuprāt, tirgū pietrūkst.

2. Kvalitatīva + kvalitatīva izpētes metode

Apvienojot divas kvalitatīvas izpētes metodes iespējams iegūt sevišķi padziļinātu analīzi. Piemērs – tiek veikts kvalitatīvs novērojums – tiek novērota respondentu uzvedība attiecīā uz kādas preces lietošanu un pēc tam – veiktas intervijas, lai noskaidroti viedokli par preci.

3. Kvantitatīva + kvantitatīva izpētes metode

Kvantitatīvas metodes iespējams apvienot gadījumos, ja pētījuma rezultātam netiek panākts izmantojot vienu no kvantitatīvajām izpētes metodēm vai ir nepieciešamība apkopot statistisku informāciju no dažādiem avotiem.

Piemērs – uzņēmums veic klientu apmierinātības pētījumu izmantojot divas metodes – klientu aptauju internetā un atsauksmju un sūdzību analīzi no uzņēmumam pieejamajam datu bāzēm.

Šīs nav vienīgās iespējamās metožu kombinācijas – pēc diskusijas ar Jūsu uzņēmumu, kopīgi atradīsim piemērotāko metožu savienojumu, lai sasniegtu labākos rezultātus.

Ja esat ieinteresēti uzzināt ko vairāk par izpētes metožu kombināciju, aicinām sazināties ar mums!

E – pasts: info@pontus.lv 

Telefona nr.: +371 +371 22358201