Mediķi aicina pievērst lielāku uzmanību zobu higiēnai

Skaists un veselīgs smaids ir viena no laimīgas dzīves sastāvdaļām, taču bieži cilvēki aizmirst rūpēties par savu zobu veselību pienācīgi. Viens no profilakses pasākumiem, kas nodrošina mutes dobuma veselību, ir zobu higiēna.

Tomēr, kā rāda socioloģisko un tirgus pētījumu kompānijas “Pontus Dati” veiktās aptaujas rezultāti, tikai 11% no Latvijas iedzīvotājiem regulāri apmeklē zobu higiēnistu. Lai aktualizētu šo problēmjautājumu, ir izveidots īpašs zobārstniecības higiēnas centrs “Adoria Dent”, kurā ikvienam interesantam ir iespēja saņemt visu nepieciešamo informāciju par zobu kopšanu un veselīga smaida iegūšanu.

“Rūpes par savu zobu veselību ir svarīgas jau no agras bērnības. Skaistam smaidam nepieciešama  attiecīga uzmanība. Zobu higiēnista regulāra un savlaicīga apmeklēšana ir svarīgs priekšnoteikums kariesa un smaganu saslimšanu profilaksei, kā arī svaigai elpai. Būtu ieteicams apmeklēt zobu higiēnistu 2 reizes gadā. Zobu higiēnisti noņems zobakmeni, izmantojot speciālus instrumentus un ultraskaņas skēleri, noņems smēķētāju pigmentāciju ar sodas strūklu un sniegs pacientiem zināšanas par pareizu mutes dobuma kopšanu. Zobu higiēnists strādā komandā kopā zobārstu, jo tādējādi tiek sasniegts optimālākais rezultāts pacienta mutes dobuma veselībai. Veicot zobu profilakses pasākumus tiek nodrošināta pacienta veselības sagalabāšana, jo zobu veselības stāvoklis var ietekmēt arī veselību kopumā,” norāda zobārste/higiēniste Līga Štagere.

Vienu no biežāk izplatītākajām zobu slimībām sauc par periodontītu. Tas rodas, kad toksīni, ko producē mīkstā aplikuma baktērijas ne tikai rada smaganu iekaisumu, bet pakāpeniski izraisa arī  kaulu destrukciju.  Agrīnās slimības stadijās tas parasti noris bez kādām speciālām pazīmēm. Zobs ap sevi pamazām sāk zaudēt kaulu, kas to balsta, tas sāk kustēties un tad izkrīt pats vai arī tas ir jāizrauj. Lai to novērstu, nepieciešams regulāri veikt zobu pārbaudi – apmeklēt zobu higiēnistu vai zobārstu.

Publicēts Dzirkstele.lv